Stosowanie kreatyny – warto czy nie?

Każda osoba ćwicząca na siłowni i dbająca o swoją formę fizyczną na pewno prędzej czy później zetknie się z kreatyną. Najpewniej w momencie, gdy znajomy poleci ten suplement lub gdy sami zaczniemy szukać dodatków diety, które pozwolą zintensyfikować nasze starania. Czy zatem warto stosować kreatynę?

Kreatyna pozwala zwiększyć masę ciała

Dzięki kreatynie można w krótszym czasie osiągnąć znacznie lepsze rezultaty na siłowni. Wszystko za sprawą tego, że pozytywnie wpływa ona na mięśnie i to zarówno jeśli chodzi o budowanie masy mięśniowej, jak i regenerację potreningową. Warto zaznaczyć, że kreatyna to taki suplement, który można stosować zarówno podczas okresu budowania masy mięśniowej, jak i podczas redukcji tkanki tłuszczowej.

Dzięki kreatynie przyspiesza resynteza ATP

Jednym z głównych skutków stosowania kreatyny jest szybsza resynteza ATP, co pozwala trenować częściej i intensywniej. Dzięki częstszym i intensywniejszym treningom dana osoba może w krótszym czasie osiągnąć znacznie lepsze efekty. A wiadomo, że im częściej stymulujemy mięśnie poprzez trening, tym mogą one szybciej rosnąć.

Lepsza wydajność i tzw. pompa mięśniowa

Osoby, które stosują kreatynę zaznaczają, że dzięki temu suplementowi są w stanie trenować nie tylko częściej i intensywniej, ale także wydajniej. Stosując kreatynę można znacznie bardziej odczuć efekt tzw. pompy mięśniowej. Wynika to oczywiście za sprawą wyższego glikogenu oraz wody w mięśniach, które potęguje uczucie pompy mięśniowej. To przekłada się nie tylko na lepszy wygląd, ale również na zwiększoną wagę i lepsze nabicie mięśni.

Jak widać kreatyna ma całkiem sporo zalet. Nic więc dziwnego, że jest ona tak bardzo popularna wśród kulturystów, ale również i wśród zawodników innych dyscyplin sportowych. Jeśli osobiście zastanawiamy się nad rozpoczęciem stosowania kreatyny, to na pewno warto to zrobić, o ile nie mamy żadnych przeciwwskazań co do stosowania tego suplementu.