o Clenbuterolonie

Clenbuterol – piekielnie niebezpieczny środek na odchudzanie dla kulturystów?

Utrata masy ciała, a ściślej mówiąc – redukcja nadmiaru tłuszczu – jest ważna dla zdrowego i kontrolowanego życia. Metody stosowane przez kulturystów do osiągnięcia pożądanej utraty wagi to: diety, treningi i suplementy. Wszystko to w połączeniu z ogromną motywacją owocuje niesamowicie zbudowaną sylwetką bez zbędnej tkanki tłuszczowej. Część kulturystów sięga też po nielegalne środki– sterydy anaboliczne typu Clenbuterol lub inne leki.

O sterydach w świecie kulturystów

kulturyści a Clenbuterol

Sterydy pomagają kulturystom utrzymać utratę wagi poprzez zwiększenie zużycia tłuszczu w organizmie. Różne sterydy anaboliczno-androgenne pomagają zredukować nadwagę i zwiększyć beztłuszczową masę ciała. Te sterydy są również przydatne w budowaniu silnych mięśni i wzmacnianiu wytrzymałości. Chociaż niosą za sobą wiele niebezpieczeństw, wielu zawodników ignoruje je w obsesji dążenia do wymarzonego ciała. Kulturyści kontrolują również spożycie białek i węglowodanów podczas cyklu odchudzania.

Odchudzanie a inne elementy

Trening jest najważniejszym elementem odchudzania, ponieważ świetnie spala kalorie. Podczas treningu kulturystycznego organizm zmuszony jest do wykorzystania nagromadzonego tłuszczu, co skutkuje dobrą utratą wagi.

Podnoszenie ciężarów jest również bardzo pomocne w tym względzie, a kulturyści mogą uzyskać utrzymaną i pożądaną sylwetkę poprzez podnoszenie ciężarów 4 do 6 razy w tygodniu. Oprócz tego, pięć do sześciu treningów cardio tygodniowo po 30 minut każdy może być naprawdę korzystny dla utraty nadmiernej tkanki tłuszczowej. Treningi cardio obejmują: jazdę na rowerze, bieganie, szybki marsz itp.

Różne suplementy pomagają również w fazie odchudzania. Kulturyści potrzebują suplementów, aby zaspokoić ich wysokie zapotrzebowanie na białko. Proszki białkowe są bardzo przydatne pod tym względem, ponieważ są skuteczne w osiąganiu wystarczającego poziomu białka. Istnieje również kilka kontrowersyjnych suplementów, których nie zaleca się stosować, ponieważ ich skutki uboczne w większości przewyższają korzyści. Należy do nich na przykład Clenbuterol.

Czy Clenbuterol jest legalnie przepisywany?

Lek Clenbuterol jest przepisywany pacjentom z astmą jako leczenie choroby. Częściej jest stosowany w celu zwiększenia utraty wagi lub jako lek zwiększający wydajność, głównie stosowany przez sportowców i kulturystów. Lek ten jest identyfikowany jako sympatykomimetyki, co oznacza, że bezpośrednio wpływa na układ nerwowy, realizując jego funkcję poprawy wydajności.

Jak działa Clenbuterol?

Clenbuterol bezpośrednio wpływa na receptory sympatykomimetyczne beta-2 wraz z receptorami beta-1. Te receptory beta-1 bezpośrednio wpływają na poziomy cardio w taki sposób, że wpływają na aktywność organizmu. Clenbuterol spełnia tę samą funkcję, co epinefryna (adrenalina) i ogólnie wpływa na organizm ludzki, wykonując następujące czynności:

  • Stymuluje receptory w taki sposób, że wzmaga aktywność tlenową organizmu.
  • Przyspiesza centralny układ nerwowy ludzkiego ciała.
  • Zwiększa przepływ krwi w tętnicach, a tym samym podnosi ciśnienie krwi.
  • Zwiększa się również transfer tlenu.
  • Pomaga w podwyższeniu wskaźnika masy ciała organizmu poprzez efektywne zwiększenie tempa metabolizmu organizmu.
  • Jednocześnie pomaga również w rozluźnieniu mięśni.

Jak wspomniano powyżej, zwiększa tempo metabolizmu, a tym samym podnosi ciśnienie krwi. Oznacza to podwyższenie wskaźnika masy ciała i jednoczesne spalanie tkanki tłuszczowej w wyniku zwiększonej aktywności krwi. Skutki uboczne Clenbuterolu obejmują: nadciśnienie, nadwrażliwość, ostry zawał mięśnia sercowego itp. Clenbuterol jest zakazany w wielu stanach ze względu na jego szkodliwe działanie.