Sezon narciarski za pasem

Sezon narciarski za pasem, stoki zapełniają się pasjonatami sportów zimowych, miejsca ośrodkach narciarskich są sukcesywnie rezerwowane przez entuzjastów białego szaleństwa. To niezwykle ważny moment w roku dla wszystkich narciarzy i snowboardzistów. Prognozy w listopadzie napawają optymizmem – trasy najważniejszych ośrodków narciarskich – m.in. w Bukowinie Tatrzańskiej, Czarnej Górze czy Białym Jarze  – już gotowe na oficjalne otwarcie. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, także dla najmłodszych adeptów szusowania. Warto więc, zanim odwiedzimy ulubiony stok, przygotować się do nadchodzącego sezonu zimowego, sprawdzając – w jakiej kondycji jest sprzęt narciarski, z którego korzystaliśmy na stoku w zeszłym roku.

  • Ośrodki narciarskie gotowe na otwarcie sezonu

  • Jak przygotować się do sezonu narciarskiego – sprzęt i odzież na stok

  • Przygotuj się na sezon narciarski z Adventure Sports

Ośrodki narciarskie gotowe na otwarcie sezonu

Zima za pasem, prace przygotowawcze za nami, a zatem najważniejsze ośrodki rekreacji zimowej w Polsce, Czechach czy na Słowacji są już gotowe do otwarcia sezonu narciarskiego. Niebawem tłumy turystów pojawią się na stokach, aby przetestować panujące na nich warunki. Wyciągi i kolejki linowe wkrótce zapełnią się entuzjastami nart i snowboardu, na Krupówkach w Zakopanem znów pojawią się tłumy, a hotele będą pękać w szwach nieprzerwanie do wiosny.

Jak przygotować się do sezonu narciarskiego – sprzęt i odzież na stok

Wielu narciarzy i snowboardzistów, zarówno tych doświadczonych, jak i amatorów, zastanawia się, w jaki sposób przygotować się na otwarcie sezonu. Warto zacząć od sprawdzenia, w jakim stanie jest obecnie sprzęt, z którego korzystaliśmy ubiegłej zimy. Zapewni nam to nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo – niezależnie od warunków pogodowych. Dzieci szybko wyrastają ze swoich kombinezonów, ale także sprzęt przestaje być w końcu proporcjonalny do ich gabarytów. Zaś w perspektywie dorosłych – należałoby przetestować wytrzymałość zapięć czy kondycję naszych nart w praktyce – na mniej wymagającej trasie.

Przygotuj się na sezon narciarski z Adventure Sports

Oczywiście każda stacja narciarska udostępnia lub wypożycza sprzęt narciarski swoim gościom. Gdy jednak jesteśmy narciarzami czy snowboardzistami pojawiającymi się na stokach częściej niż od święta, wypadałoby zaopatrzyć się we własny zestaw. Przygotowując się w ten sposób na sezon narciarski, warto skorzystać z pomocy specjalistów, odwiedzając sklep internetowy – Adventure Sport. To miejsce, w którym znajdą Państwo wszystko, co okaże się niezbędne do bezpiecznego eksplorowania stoków narciarskich w nowym sezonie. Dystrybuujemy odzież i akcesoria narciarskie wiodących producentów sprzętu zimowego, solidne wiązania skitourowe, atestowane kaski, wytrzymałe kombinezony czy ciepłe, jakże istotne na stoku, skarpety narciarskie.