Zauważasz, że zamiast spędzać czas aktywnie z rodziną i najbliższymi, coraz częściej masz ochotę na alkohol? To znak, że alkohol staje się dla Ciebie zbyt ważny, a może nawet jest to początek uzależnienia. Jak więc radzić sobie z alkoholem, a raczej chęcią jego spożywania?
O alkoholu w życiu codziennym
Masz dużo stresu w pracy lub problemy w życiu? Jedynie o czym myślisz, to wieczór i moment, kiedy sięgniesz po alkohol? To oczywiście prowadzi do sięgnięcia po alkohol lub inną formę uzależnienia i kończy się bardzo krótkotrwałą ulgą. Potem znowu wszystko wraca na nowo. Tylko z pomocą profesjonalistów można liczyć na efektywne leczenie uzależnień. Warto z takiej formy pomocy skorzystać i mowa tutaj zarówno o osobach młodszych, jak i starszych. Musimy pamiętać, że nałóg może być zabójczy, dlatego warto reagować szybciej, niż za późno.
Czy to już uzależnienie od alkoholu?
Musisz sprawdzić, czy coś nie przyszło, obejrzeć kolejny odcinek, kupić nowe buty. Musisz coś zobaczyć, przejrzeć, dodać zdjęcie. I tak dalej, i tak dalej. Jeśli słowo „muszę” zbyt często pojawia się w twoich myślach i słowach, to znak, że możesz mieć do czynienia z uzależnieniem. A co się dzieje, jeśli nie uda się natychmiast zrealizować swojej potrzeby? Jeśli zaczną towarzyszyć ci nie tylko zdenerwowanie, wściekłość, ale i smutek aż do granicy histerii, stany lękowe czy poczucie braku kontroli, nie mówiąc już o atakach paniki czy nawet objawach grypopodobnych? – to niechybny znak wpadnięcia w szpony jakiegoś nałogu. Jeśli w takich sytuacjach sięgasz po alkohol, to po prostu szukasz relaksu i komfortu psychicznego nie tam gdzie trzeba. Czas się obudzić i przejrzeć na oczy.