Narty skiturowe, freestyle, freeride – dla kogo?

Narty skiturowe z roku na rok stają się bardziej popularne, dawniej były głównie przeznaczone dla osób mieszkających w górach. Jednak z biegiem czasu to się zmieniło. Tak samo inne niszowe odmiany narciarstwa rosną w siłę. Przeczytaj artykuł, z którego dowiesz się więcej na temat nart. 

Narty skiturowe — czym się charakteryzują?

Skituring jest to świetna aktywność dla osób, które lubią zwiedzać świat, cenią sobie niezależność oraz kochają zimę. Konieczne w tym przypadku są konkretne umiejętności. Na nartach skiturowych raczej nie rozpoczyna się swojej przygody z dwiema deskami. Na początek bardziej polecane są narty zjazdowe, które pozwolą na nauczenie się podstaw narciarstwa. Przy pewnym doświadczeniu i sprawniejszej technice o wiele łatwiej opanuje się skitury. To sprawi, że nie zrazimy się do jazdy po pierwszych niepowodzeniach. Do uprawiania tego sportu będziemy potrzebować specjalistycznego sprzętu. Narty Skiturowe muszą charakteryzować się wysoką jakością wykonania. W takich produktach duże znaczenie odgrywają wiązania, które powinny być solidne. Skitury rewelacyjnie sprawdzą się w różnych warunkach terenowych. Na przykład są świetnym rozwiązaniem na płaskich terenach, nawet tam gdzie nie ma wyznaczonej trasy. Ten rodzaj nart pozwoli wspiąć się po stromym podejściu na sam szczyt. Następnie pozwoli na zjazd, nawet jeśli warunki będą nie najłatwiejsze. Ten sprzęt zapewni nam jazdę po świeżym puchu, a także niesamowitą przygodę.

Narty, które obudzą w nas żyłkę sportowca

Narty Freestyle są dedykowane dla amatorów, którzy charakteryzują się wolnością oraz eksperymentowaniem na stokach. Modele freestyle są także dla osób, które mają sporą odwagę oraz kreatywność. Takie narty zapewnią mnóstwo adrenaliny. Narty freestyle mają specyficzną budowę, która wyróżnia je na tle pozostałych. Te narty mogą być używane nawet na dużym zróżnicowaniu terenu, w zależności od tego, jakie preferencje mają ich właściciele. Te modele są stworzone dla miłośników zimowego szaleństwa. Takie narty muszą być bardzo wytrzymałe, posiadać oporne powłoki zewnętrzne, a także odpowiedni rdzeń. Sklep Majesty oferuje modele, które mają unikatowy design oraz sprawią, że każdy zauważy nas na stoku. Na pierwszy rzut oka można zauważyć, że wyróżniają się one większą szerokością, od nart zjazdowych. Dzięki temu istnieje mniejsza szansa, że zapadną się w śniegu. Freestyle wyróżnia też budowa typu twin-tip, co powoduje, że produkty są bardziej sprężyste oraz elastyczne.

Jaki jeszcze jest mniej znany model nart?

Narty freeride to odpowiedni sprzęt dla narciarzy, którzy lubią jazdę poza trasą. Ich konstrukcja skupia się na tym, by były nawet przystosowane do jazdy w głębokim śniegu. Mają wysoką wyporność oraz zapewniają szybką reakcję. Modele freeride sprawdzą się u wszystkich, co lubią podążać własnymi ścieżkami. Dają one całkiem nowe możliwości, gdy nie wystarczają nam przygotowane trasy narciarskie. Jeżdżąc na nich, można docenić swobodę oraz niezwykłą szybkość jazdy na nartach. Wyróżnia je wytrzymała konstrukcja oraz wysokiej jakości materiały. Deski nart charakteryzują się dużą szerokością oraz interesującym profilem bocznym. W tego typu nartach charakterystyczne jest podniesienie dziobów oraz pięt, co wyróżnia je na tle pozostałych.

Narty Backcountry są odmianą nart biegowych. Jednak w porównaniu do tamtych dają o wiele większą stabilność oraz lepsze trzymanie przy podejściach. Nadają się do używania poza wyznaczonymi trasami. Wyróżniają się metalowymi krawędziami, których nie mają inne narty.

Wybór modelu zależy przede wszystkim od preferencji danej osoby.