Robert Lewandowski bez gola w przedsezonowym tournee FC Barcelony

FC Barcelona przygotowania do nadchodzącego sezonu odbywała w USA. Podczas specjalnie zorganizowanego obozu przygotowawczego, ekipa z Hiszpanii rozegrała cztery spotkania. W trzech z nich wystąpił Robert Lewandowski, jednak Polak nie może zaliczyć ich do udanych. Pomimo ogromnych nadziei w nim pokładanych oraz pomimo szans, które Polak miał podczas tych trzech spotkań, koniec końców nie udało mu się znaleźć drogi do bramki przeciwnika.

Brak goli Roberta Lewandowskiego podczas obozu przygotowawczego

Przypomnijmy, że Robert Lewandowski od tego sezonu grać będzie dla FC Barcelony. Jak pisaliśmy w poprzednim artykule na naszej stronie, Polak zamienił niemiecki Bayern Monachium na kataloński zespół. Transfer obił się szerokim echem w całym piłkarskim świecie. O tym ruchu ze strony FC Barcelony i Lewandowskiego rozpisywały się największe portale internetowe oraz gazety. Nic więc dziwnego, że każde kolejne minuty bez gola polskiego zawodnika są szeroko komentowane.

Trzy mecze Roberta Lewandowskiego podczas tournee w USA

W specjalnym tournee w USA FC Barcelona rozegrała cztery spotkania. W pierwszym meczu zabrakło na boisku Roberta Lewandowskiego, ponieważ Polak dopiero co dołączył do reszty zespołu i nie był jeszcze gotowy na grę. Jednak pojawił się on już w drugim meczu, w którym to FC Barcelona podejmowała Real Madryt. Zagrał w tym spotkaniu jedną połowę i pomimo dobrego meczu, bramki nie zdobył. W kolejnym spotkaniu Polak stanął na przeciwko drużynie Juventusu Turyn, w którym to zespole występuje również Wojciech Szczęsny. Tam Polak również miał jedno dogodną sytuację, lecz nie zdobył gola. W ostatnim meczu FC Barcelona podejmowała New York Red Bull i tutaj Robert Lewandowski zagrał aż 72 minuty. Niestety, pomimo wielu dogodnych sytuacji piłka niczym zaczarowana nie zdołała znaleźć miejsca do siatki rywali. Tak więc koniec końców Polak w trzech występach dla FC Barcelony wciąż nie zdobył gola. Mimo to wydaje się, że bez problemu powinien odblokować się w meczach o stawkę.