Odchudzanie a psychika – co warto wiedzieć w tym temacie?

Wiele osób podchodzi do tematu odchudzania nieco zbyt entuzjastycznie. Na samym początku zakładają, że są w stanie nawet nic nie jeść, aby tylko osiągnąć swój cel. Oczywiście po pierwsze nic nie jedzenie lub spożywanie zbyt małej ilości kalorii samo w sobie jest już dużym, kardynalnym błędem. Z kolei zakładanie, że przez cały czas będzie sobie ze wszystkim radzić, również często prowadzi do tego, że w pewnym momencie wiele osób wyłamuje się ze swoich założeń i nie osiąga celu w postaci zrzuconych kilogramów i upragnionego wyglądu.

Osoby odchudzające się powinny mieć świadomość, że nie będzie łatwo

Mogłoby się wydawać, że odchudzanie powinno być łatwe i przyjemne. W rzeczy samej można tak sądzić i żyć z tą nadzieją, jednak gdzieś z tyłu głowy powinniśmy również wiedzieć, że skoro w ogóle musimy zacząć się odchudzać, to jednak utrzymywanie zadowalającej wagi nie jest dla nas aż tak łatwym zadaniem. Dlatego koniecznie nastawmy się na to, że przyjdą prędzej czy później chwile zwątpienia. Chwile, gdy zamiast kolejnego posiłku dietetycznego będziemy mieli ochotę na alkohol, słodycze lub inne zachcianki. Oczywiście dobry trener personalny z doświadczeniem w odchudzaniu doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że głowa jest również ważna w tym temacie. Dlatego potrafi on poprowadzić swoich podopiecznych w taki sposób, aby było miejsce dosłownie na wszystko.

O czym warto pamiętać podczas odchudzania, aby koniec końców osiągnąć wyznaczone cele?

Jeśli zależy nam na tym, aby schudnąć w zdrowy i bezpieczny sposób, to musimy mieć na to dobry plan. Jeśli nie mamy w tym doświadczenia, to przyda nam się do tego pomoc trenera personalnego i/lub dietetyka. Wtedy nawet słabości naszej psychiki będziemy mogli wspólnie rozwiązywać z trenerem i/lub dietetykiem. To ważne, ponieważ takie wsparcie może okazać się niezbędne, gdy w pewnym momencie przyjdzie zmęczenie, znużenie i brak energii życiowej. Warto na pewno pamiętać więc o tym, aby dokształcić się w tym temacie lub po prostu zasięgnąć od samego początku pomocy specjalistów. Nasze szanse na skuteczną redukcję i spalenie tłuszczu od razu znacząco wzrosną.