Które sporty warto śledzić oprócz piłki nożnej?

Fascynuje cię piłka nożna, a pozostałe sporty dotychczas cię nie interesowały? Sprawdź, które dyscypliny warto śledzić, by poczuć równie elektryzujące emocje lub wypełnić nimi przerwę w piłkarskich rozgrywkach!

Siatkówka

Siatkówka nie może równać się z piłką nożną pod względem popularności, bo budzi zainteresowanie prawdopodobnie zaledwie w kilkunastu krajach. Z drugiej strony nie brakuje w niej dynamicznych akcji i dramaturgii – gra do trzech wygranych setów sprawia, że bardzo długo losy spotkania mogą się odwrócić. Najciekawsza, czyli reprezentacyjna część sezonu, odbywa się głównie latem, gdy w piłce nożnej dzieje się akurat naprawdę niewiele. Poza tym polska liga jest jedną z kilku najsilniejszych na świecie, a nasza reprezentacja we wrześniu spróbuje zdobyć mistrzostwo świata po raz trzeci z rzędu!

Lekka atletyka

Rekordziści i wielokrotni mistrzowie świata oraz olimpijscy w lekkiej atletyce nieprzypadkowo zyskują sławę porównywalną do topowych piłkarzy. Wyniki lekkoatletyczne oddziałują na wyobraźnię, bo wiążą się z przełamywaniem kolejnych barier. Wygrywa ten, kto okaże się szybszy, skoczy najdalej lub najwyżej, albo wypadnie najlepiej w konkurencji rzutowej. Dodatkowo, w niektórych konkurencjach, na przykład biegach długodystansowych pojawia się element strategii. Transmisje telewizyjne z imprez lekkoatletycznych są naprawdę interesujące, bo jednocześnie na stadionie trwa rywalizacja w kilku konkurencjach!

Tenis

W tenisie wynik spotkania pozostaje otwarty niemal do końca, jeszcze bardziej niż w siatkówce. Również nie brakuje tu dramaturgii, zwłaszcza w przypadku toczony do trzech wygranych setów wielkoszlemowych pojedynkach mężczyzn. Kilkugodzinne mecze finałowe stanowią normę, a w ich trakcie liczą się oprócz siły również technika, wytrzymałość organizmu i psychika. Ponadto wśród tenisistów można znaleźć mnóstwo interesujących osobowości!

MMA

MMA, czyli mieszane sztuki walki to dobry pomysł, aby rozpocząć swoją kibicowską przygodę ze sportami walki. Wyczekiwane miesiącami pojedynki podczas gali MMA wzbudzają solidny dreszcz emocji. Aby zwyciężyć, należy wyeksponować swoje mocne strony – każdy z zawodników zaczynał od innej dyscypliny. Równie istotną rolę odgrywa charakter!  W Polsce swoją siedzibę ma całkiem mocna Federacja MMA, czyli KSW. Zakłady sportowe pozwolą ci natomiast jeszcze mocniej zainteresować się tą dyscypliną!