Jak utrzymać motywację podczas treningów?

Powszechnie wiadomo, że aktywność fizyczna ma korzystny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne. Wiele osób ma jednak problem z regularnymi treningami. Motywacja, jaką mamy, gdy zaczynamy nową formę ruchu mija często po kilku treningach. Istnieje kilka sposobów na utrzymanie systematyczności.

Motywacja – jak o nią dbać?

Jednym z nich jest uczestnictwo w zorganizowanych zajęciach grupowych. Odbywają się one regularnie o konkretnej godzinie, więc łatwiej nam uwzględnić je w naszym harmonogramie. Dodatkowo ćwiczenia w grupie wzbudzają w nas potrzebę rywalizacji co na niektórych działa motywująco. Jeśli jesteś osobą, która nie czuje się swobodnie podczas zajęć grupowych warto rozważyć zakup opaski sportowej, która będzie monitorować nasze postępy.

O opasce sportowej w ramach treningów

W zależności od modelu i firmy opaska sportowa może mierzyć, puls, natlenienie krwi, liczbę wykonanych przez nas kroków i spalone w ciągu dnia kalorie. Niektóre modele monitorują nawet nasz sen, który jak wiadomo ma kluczowe znaczenie, gdy chcemy zadbać o swoje zdrowie. Opaska sportowa sprawdzi się podczas różnych treningów, na przykład pływania, jogi, marszu, biegu i innych. Sprawdzanie swoich postępów i monitorowanie, chociażby liczby wykonanych kroków pozwala nam utrzymać stały poziom motywacji co korzystnie wpłynie na regularność naszej aktywności fizycznej.

A może dziennik treningowy?

Jeśli opaska sportowa to dla Ciebie niezbyt dobra motywacja, to może warto rozważyć założenie dziennika treningowego? Oczywiście mowa tutaj o dzienniku np. na forum internetowym, które związane jest z naszą pasją. Możliwość dzielenia się swoimi wynikami oraz swoją historią na pewno wpłynie pozytywnie na motywację w treningach.

Nieważne zatem, czy zdecydujesz się na treningi, w grupie, czy indywidualne, warto pamiętać, że to ruch ma być dostosowany do naszej aktualnej formy i predyspozycji, nigdy na odwrót.