Pij wodę – to podstawa funkcjonowania

Chcesz aby Twój dzień był dobry, a organizm działał sprawnie? Zwłaszcza latem niezbędnym do tego jest systematyczne nawadnianie. Oczywiście 1,5 litra wody dzienni to powinno być minimum. Bez względu na wagę. Jeśli masy jest więcej, to i wody powinno być więcej. Oczywiście powodów, dla których warto zadbać o odpowiednie nawodnienie jest znacznie więcej.

O tym, dlaczego koniecznie jest nawadnianie organizmu

Nawadniaj organizm, bo to przepis na lepszy metabolizm, energię i dobre myślenie. Wiadomo, sama woda nie wystarczy. Ale jest konieczna. Oczywiście możesz ją przyjmować z innymi płynami. Pamiętaj jednak, że w każdej innej postaci będzie do też dodatkowy cukier. Nie ma to jak czysta, niegazowana woda. Może być gazowana, ale z nią też nie przesadzaj. Powoduje wzdęcia.

Ile wody powinien pić człowiek?

Zastanawiałeś się kiedyś ile wody powinien pić człowiek? Otóż już kiedyś naukowcy przeprowadzili w tym kierunku odpowiednie badania. Badania pokazują, że na 1 kilogram masy ciała powinno się wypić minimum 30 ml wody. Jak łatwo policzyć, przy założeniu, że masz np. 70 kg, powinno się pić ponad dwa litry wody. Być może trudno sobie to wyobrazić. Przecież w standardowej butelce mamy 1,5 l, a umówmy się – rzadko kiedy opróżniamy więcej w ciągu dnia. Woda jednak jest też w kawach, które spożywamy, herbatach, sokach. Pij butelkę wody dziennie, a dodatkowe płyny będą w Twoich codziennych, ulubionych napojach. Nawadniaj się. Zwłaszcza latem to niezwykle istotne. W gorące dni bardzo łatwo doprowadzić do odwodnienia. Pamiętaj, że jak poczujesz duże pragnienie, to już znak, że wody jest za mało, a Ty się odwadniasz. Pij regularnie, a unikniesz tego problemu.