Poznaj najlepsze miejsca w Polsce, gdzie można zjeżdżać na nartach

Polacy ostatnimi czasy wręcz pokochali sporty zimowe. Pogoda w ostatnich latach dopisuje, dzięki czemu fanatycy nart, snowboardu i nie tylko mogą przez kilka miesięcy korzystać z walorów tej pory roku jaką jest zima. Polacy szczególnie upodobali sobie jazdę na nartach. A w naszym kraju naprawdę jest kilka miejsc, gdzie z powodzeniem można zjeżdżać na nartach. Jakie to dokładnie są miejsca? Gdzie warto udać się na narty w Polsce? Sprawdźmy to!

Najlepsze miejsca na narty w Polsce

Oczywiście miejsc do jazdy na nartach w naszym kraju jest mnóstwo. Niektóre miejsca są bardziej przystępne dla osób początkujących, a inne nieco mniej. Jednak w tym artykule skupimy się zarówno na trasach dostosowanych dla osób początkujących, jak i dla osób nieco bardziej zaawansowanych.

1. Wierchomla

Bez wątpienia jednym z popularniejszych miejsc na narty w Polsce jest Wierchomla. Tutaj można skorzystać z tras, które mają łączną długość 3,5 km. Na miejscu można skorzystać z 3 wyciągów orczykowych i 1 wyciągu krzesełkowego. Tutaj osoby początkujące mogą bez problemu uczyć się jazdy, ponieważ jeden ze stoków jest oddzielony i jest przeznaczony dla osób początkujących, które dopiero uczą się tej umiejętności.

2. Zieleniec

Osoby szukające w Polsce alpejskiego klimatu powinny wybrać właśnie to miejsce. Tutaj wszyscy fanatycy narciarstwa mogą znaleźć wiele tras, które są dostosowane do różnego poziomu umiejętności osób, które tutaj się pojawiają.

3. Muszyna

Wszyscy, którzy oprócz jazdy na nartach chcą także nacieszyć oko malowniczymi krajobrazami powinni wybrać właśnie to miejsce. Wyjątkowo górski klimat sprawia, że czujemy się tutaj jak w raju. Na miejscu można znaleźć dwie stacje narciarskie, a także aż kilkanaście wyciągów nieco mniejszych dla osób, które dopiero zdobywają doświadczenie.

4. Szczyrk

W zestawieniu nie mogło zabraknąć oczywiście Szczyrku. To właśnie tutaj można spotkać trasę ze specjalnym certyfikatem FIS, a więc Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

5. Kasprowy Wierch

Osoby zaawansowane z reguły wybierają najbardziej popularne ośrodki narciarskie, takie właśnie jak Kasprowy Wierch, czy też Krynica Zdrój. I właśnie tutaj można znaleźć wszystko, czego może oczekiwać naprawdę doświadczony narciarz.

Pozostałe ośrodki narciarskie w Polsce

Oczywiście w Polsce ośrodków narciarskich, do których można udać się na narty jest całe mnóstwo. Wyróżnić można jeszcze takie miejsca jak:

  • Krynica Zdrój,
  • Białka Tatrzańska,
  • Szklarska Poręba,
  • Czarna Góra,
  • Karpacz Ski Arena,
  • Wisła – Soszów, Nowa Osada i Stożek,
  • Jurgów,
  • Piwniczna-Zdrój.