Wyjazd na narty do Austrii – czy warto i jakie miejsca są godne uwagi?

Austria dla narciarzy – gdzie warto się wybrać? Bez wątpienia Austria to idealny kierunek wycieczki dla miłośników historii i architektury, jednak i amatorzy aktywnego wypoczynku na nudę nie będą tu mogli narzekać. Wyprawy na narty do Austrii od lat cieszą się dużym powodzeniem, a znane biura podróży kuszą miłośników sportów zimowych coraz ciekawszymi ofertami.

Gdzie można poszaleć na nartach?

Jednym z tych miejsc, które amatorzy jazdy na nartach cenią bardzo wysoko, jest SKi-optimal Hochzillertal. Ten ośrodek narciarski leży na terenie Tyrolu, w pobliżu Innsbrucka, a jego największym walorem są liczne trasy narciarskie o zróżnicowanym stopniu trudności. Innym miejscem, które przyciąga narciarzy z różnych zakątków Europy, jest Sölden. To kolejny kurort w Tyrolu, który przyciąga i pięknymi widokami, i bardzo dobrym zagospodarowaniem. Na uwagę zasługuje również ośrodek Kaprun w Kraju Salzburskim, znany z pięknych stoków i dobrych warunków śniegowych.

Nie tylko SKi-optimal Hochzillertal, Sölden oraz Kaprun

Dla tych, którzy stawiają na dalsze wyprawy, dobrym miejscem na narty będzie też Villach. Ten malowniczy kurort narciarski leży w pobliżu granicy z Włochami i Słowenią, a dzięki dobrze rozwiniętej infrastrukturze, jest jednym z najlepszych ośrodków w Alpach Karynckich. I tu można odpocząć w pięknej scenerii, a jednocześnie poszaleć na stokach.

Jak widać Austria ma bardzo dużo do zaoferowania jeśli chodzi o jazdę na nartach. Zresztą w tym kraju są spore możliwości uprawiania wielu innych dyscyplin sportowych, które związane są z zimą. Jeśli np. uprawiamy snowboard lub nawet pasjonujemy się skokami narciarskimi, to na pewno nie będziemy się nudzić w tym kraju. Szczególnie, że można tutaj zarówno samodzielnie uprawiać wiele sportów, jak i np. zwiedzać piękne obiekty sportowe, jak np. skocznie narciarskie.