Real Madryt pokonał Liverpool FC w finale Ligi Mistrzów 2021/2022

Ten sezon dla ekipy Realu Madryt był naprawdę znakomity. Kto by się spodziewał, że ekipa prowadzona przez Carlo Ancelottiego zwycięży zarówno w La Liga, jak i w Lidze Mistrzów. A właśnie tego udało się dokonać w tym sezonie Królewskim. W sobotnim finale Ligi Mistrzów Real Madryt okazał się lepszy od Liverpool’u FC wygrywając 1:0.

Konsekwentna i skuteczna gra Realu Madryt

Real Madryt w tym sezonie pokazał niesamowitą wolę walki i determinacji do samego końca. I to praktycznie w każdej fazie rozgrywek. Ekipa prowadzona przez Carlo Ancelottiego wyeliminowała z rozgrywek m.in. takie drużyny jak PSG, Chelsea, Manchester City oraz w finale Liverpool FC. Można więc powiedzieć, że na drodze tego zespołu stanęły największe tuzy światowej piłki. Mimo to w każdym z tych spotkań zwycięsko wyszli Hiszpanie.

Z kolei Liverpool naprawdę ma czego żałować. Ekipa prowadzona przez Jurgena Kloppa przez wielu ekspertów i kibiców była uznawana za faworytów tego spotkania. Mimo to nie udało im się pokonać hiszpańskiego zespołu. W pomeczowych analizach wiele osób twierdziło, że stoi za tym świetne podejście taktyczne do spotkania ze strony Carlo Ancelottiego.

Real Madryt zwycięzcą Ligi Mistrzów 2021/2022

W tym sezonie Realowi Madryt udało się sięgnąć po już 14. trofeum Ligi Mistrzów w historii. Warto dodać, że jest to już piąte zwycięstwo tego zespołu w ostatnich dziewięciu latach. To pokazuje, jak bardzo te rozgrywki zostały zdominowane właśnie przez Real Madryt. W finałowym spotkaniu przez pewien czas to drużyna z Anglii przeważała i kreowała sytuacje do strzelenia gola. Świetnie tego dnia prezentował się jednak w bramce Thibout Courtouis, który bardzo mocno przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny w tym spotkaniu, jak i całym turnieju. Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem ekipy z Madrytu 1:0 po bramce zdobytej przez Viniciusa Juniora.</