Polska pokonuje Walię w pierwszym spotkaniu Ligi Narodów

Reprezentacja Polski pod wodzą Czesława Michniewicza spisuje się naprawdę dobrze. Polacy rozegrali już 3 spotkania i co najważniejsze, nie przegrali żadnego z nich. Tym razem Polacy okazali się lepsi od reprezentacji Walii, którą pokonali 2:1 na własnym stadionie we Wrocławiu.

Zwycięstwo Polaków w Lidze Narodów

Polacy rozpoczęli zmagania w kolejnej edycji Ligi Narodów. Los tak chciał, że Polacy ponownie znaleźli się w najwyższej klasie rozgrywkowej jeśli chodzi o ten turniej. Tym razem nasza kadra znalazła się w grupie razem z reprezentacją Belgi, Holandii i właśnie Walii. W pierwszym spotkaniu w ramach Ligi Narodów reprezentanci Polski poradzili sobie z walecznymi Walijczykami. Jednak nawet pomimo niepełnego składu, który wystawili przeciwnicy, nasi reprezentanci wcale nie mieli łatwo.

Trudne starcie na otwarcie Ligi Narodów

W składzie reprezentacji Polski na spotkanie z Walijczykami znaleźli się najbardziej rozpoznawalni zawodnicy naszej kadry. Oczywiście z Robertem Lewandowskim i Piotrem Zielińskim na czele. Od samego początku mecz był wyrównany. Mimo to to właśnie Polacy stworzyli sobie więcej sytuacji i mogli spokojnie prowadzić po pierwszej połowie. Swoje sytuację zmarnowali m.in. Robert Lewandowski, Adam Buksa i Piotr Zieliński. Pierwsza część gry ostatecznie zakończyła się jednak bezbramkowym remisem.

Jak przebiegała druga połowa starcia z Walią?

Podczas drugiej części gry Walijczycy weszli do gry z nieco innym składem. Trener Walijczyków dokonał aż trzech zmian w składzie. W polskiej kadrze obyło się bez zmian. Co zaskakujące, mecz otworzył się po bramce gości. To właśnie Walijczycy zdobyli pierwszego gola w tym spotkaniu. Na szczęście Polacy zdołali odpowiedzieć tym samym i ostatecznie nawet zdobyli bramkę zwycięską.