Iga Świątek i Agnieszka Radwańska mogą zagrać wspólnie w charytatywnym meczu

Takiego spotkania nikt się nie spodziewał – Iga Świątek już niebawem może zmierzyć się z Agnieszką Radwańską. Wszystko w ramach meczu charytatywnego. Patronatem spotkania ma być Elina Switolina z Ukrainy, która działa na rzecz stowarzyszenia UNITED 24. Kiedy i gdzie miałoby dojść do spotkania dwóch gwiazd polskiego tenisa?

Mecz Igi Świątek z Agnieszką Radwańską

Spotkanie pomiędzy Igą Świątek a Agnieszką Radwańską według wstępnych informacji miałoby odbyć się najpewniej w sobotę, dnia 23 lipca tego roku. Miejscem rozegrania tego spotkania miałby być Kraków. Przypomnijmy, że termin ten będzie tuż po zakończeniu Wimbledonu. Na tym spotkaniu oczywiście będzie miała pojawić się także Ukrainka Elina Switolina. Prawdopodobnie nie zagra ona jednak osobiście z powodu ciąży. Ma jednak wziąć udział w wydarzeniu jako sędzia, a jej debiut w tej roli również będzie bardzo interesujący.

Mecz rozegrany w Polsce pomiędzy obiema zawodniczkami z Polski będzie na pewno świetną okazją, aby zebrać środki finansowe na rzecz Ukrainy. Taki właśnie jest cel całego przedsięwzięcia, aby właśnie zebrać pieniądze na pomoc kraju, który został zaatakowany przez Rosję.

Elina Switolina jako ambasadorka stowarzyszenia UNITED 24

Jakiś czas temu sam prezydent Ukrainy, a więc Wołodymyr Zełenski zapoczątkował stowarzyszenie UNITED 24. Celem tego stowarzyszenia jest zjednoczenie sportowców i całego sportowego środowiska, aby wspólnie pomóc Ukrainie. Jednym z ambasadorów została właśnie Elina Switolina. Warto dodać, że już wcześniej rola ambasadora przypadła także uznanemu ukraińskiego piłkarzowi i trenerowi, a więc Andrijowi Szewczenko.