Od czego zależy metabolizm?

Świetne geny mogą dla nas zdziałać cuda pod względem sylwetki. Jednak jeśli ich nie mamy to nie musimy się obawiać. Sprawdź jakie sposoby pomogą tobie zwiększyć własny metabolizm. Napisz nową wersję diety dla siebie w oparciu o kilka drobnych wskazówek. Zdrowa codzienność to zdrowie na długie lata. Pomyśl o tylu wspaniałych dniach, gdy masz dużo energii.

Nasze geny są budulcem, który usytuował nas w określonej grupie krwi, określonych kolorów oczu i włosów etc. Mają one wpływ również na to jak działa nasz metabolizm. To jaki metabolizm mieli nasi przodkowie może decydować o tym czy jedząc dużo będziemy tyć czy nie. Można się naprawdę wspaniale odżywiać a nigdy nie osiągnąć sylwetki modelki. Dla jednych kilka dni odstępu od zdrowej diety może skutkować 5 kilogramami dodatkowego balastu, dla innych będzie to jakby nic nie zmienili w diecie. Tak wiele zależy od naszych genów.
Duży wpływ na procesy metabolizmu mają również wiek i płeć. Kobiety znacznie inaczej gubią zbędne kilogramy niż mężczyźni. Również tkanka tłuszczowa osadza się w innych miejscach. Kobiety mają trudniej ich przemiana materii jest znacznie powolniejsza, a na dodatek zazwyczaj ma tendencje do zwalniania wraz z wiekiem. Gdy kobieta ma menopauzę, ma też problem z gubieniem kilogramów. Klimat i pogoda ma też wpływ na metabolizm. Media informują, że im chłodniejszy klimat, tym szybciej gubimy zbędne kilogramy.

Ćwiczenia, które pozwalają spalić więcej kalorii.

Na szczęście możemy nieco przyspieszyć własny metabolizm. Przede wszystkim warto jeść śniadania, regularność posiłku co 3-4 godziny też nie jest bez znaczenia, ruch fizyczny to podstawa, a zbilansowana dieta i jej różnorodność zwiększą możliwość spalania kalorii.
Możesz mieć dużo sił do pracy, jeśli zastosujesz kilka drobnych wskazówek. Dlaczego jedne danie jest gorsze od drugiego? Przede wszystkim wszystko zależy od naszych genów i codziennych nawyków żywieniowych. Ruch fizyczny jest drogą do szczupłej sylwetki.