Erling Haaland doznał kontuzji podczas spotkania kadry narodowej

Podczas ostatniego meczu kadry narodowej, dwudziestojedno letni Noerweg – Erling Haaland nabawił się kolejny raz kontuzji. Z tego powodu zawodnik będzie musiał pauzować w kilku następnych meczach. Wydaje się jednak, że klub Norwega, a więc Borussia Dortmund powinna sobie poradzić bez swojego strzelca wyborowego w składzie.

Kontuzja Erlinga Haalanda

Podczas wtorkowego meczu Norwegia – Armenia, jeden z zawodników Armenii, zrobił wślizg w celu odebrania piłki Norwegowi, niestety jednak , stopa Haalanda została naruszona na tyle mocno, że napastnik nie wyszedł na drugą połowę meczu. Kontuzja jest na tyle poważna, że dwudziesto jedno letni Norweg nie wystąpi w najbliższym meczu Bundesligi.

Trener Borussii Dortmund przekazał informacje o kontuzji Norwega

O tej informacji dowiedzieliśmy się od trenera Borussii – Marco Rose. Niestety to nie pierwsza taka kontuzja norweskiego napastnika, jednak wszyscy powinniśmy trzymać kciuki, aby Erling szybko mógł wrócić do zdrowia i wraz z zespołem walczyć o mistrzostwo Niemiec. Na początku tego roku całkiem dużo w mediach masowego przekazu pisało się o jego kolejnej kontuzji, podczas meczu z Hoffenheim, podczas której doznał kontuzji pachwiny. Jeśli Haaland faktycznie chce zmienić klub, musi mieć na uwadze, że tak częste kontuzje, na pewno nie pomogą. Może to być również pretekst do mniejszej opłaty transferowej w przypadku jego przenosin do nowego klubu. Zawodnik, który często odnosi kontuzje i nie może z tego powodu grać po prostu jest mniej wartościowy dla drużyny.