Poznaliśmy zwycięzców pierwszych meczów półfinałowych piłkarskiej Ligi Mistrzów 2021/2022

Dwie angielskie drużyny, a więc Manchester City i Liverpool FC odniosły zwycięstwa w pierwszych meczach w ramach meczów półfinałowych piłkarskiej Ligi Mistrzów w sezonie 2021/2022. Ekipa Manchesteru pod wodzą Josepa Guardioli pokonała na własnym stadionie drużynę Carlo Ancelottiego, a więc Real Madryt w stosunku 4:3. Z kolei ekipa pod wodzą Juergena Kloppa zwyciężyła w domowym spotkaniu, gdzie rywalem był hiszpański Villarreal prowadzony przez Unaia Emeryego.

Angielskie drużyny jedną nogą w finale Ligi Mistrzów 2021/2022

Niewątpliwie zwycięstwa w pierwszych meczach półfinałowych znacząco przybliżyły obie ekipy do wielkiego finału Ligi Mistrzów, który w tym roku odbędzie się we Francji na Saint Denis pod Paryżem. O ile Real Madryt może według wielu ekspertów i kibiców spróbować odwrócić losy dwumeczu na własnym stadionie na swoją korzyść, o tyle Villarreal będzie miał bardzo trudne zadanie, aby wyeliminować ekipę z Liverpoolu.

Wielkie emocje przed meczami rewanżowymi

Mecze rewanżowe półfinałów Ligi Mistrzów zapowiadają się bardzo emocjonująco. Jednak to oczywiście starcie pomiędzy Realem Madryt a Manchesterem City wydaje się znacznie bardziej emocjonujące. Szczególnie, że Real Madryt niejednokrotnie udowadniał już w tym sezonie, że ta drużyna pod wodzą Carlo Ancelottiego jest w stanie dokonywać rzeczy wręcz niemożliwych. Dlatego wielu piłkarskich kibiców i ekspertów aż ostrzy sobie zęby na to spotkanie. Nasza redakcja również z niecierpliwością czeka na ten mecz. Po spotkaniu będziemy mieli przyjemność zrelacjonować przebieg spotkania Real Madryt vs Manchester City oraz spotkania Villarreal vs Liverpool w kolejnym artykule na naszym portalu.