Chelsea vs Tottenham – zapowiedź derbów Londynu w 26. kolejce Premier League

W każdym sezonie Premier League dochodzi do wielu derbów Londynu – w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii zawsze bowiem występuje po kilka drużyn ze stolicy Zjednoczonego Królestwa. Jednak obok tych pomniejszych derbów Londynu, największy smaczek stanowią „wielkie” derby stolicy – to pojedynki pomiędzy drużynami Arsenalu, Tottenhamu i Chelsea.

Już niebawem w ramach 26. kolejki Premier League na Stamford Bridge dojdzie do pojedynku Chelsea – Tottenham Hotspur. Zarówno kibice „The Blues”, jak i sympatycy „The Spurs” z utęsknieniem wyczekują tego starcia, które może znacząco wpłynąć na układ sił w ligowej tabeli. Przed nami prawdziwe piłkarskie widowisko.

Sytuacja w Premier League po rozegranych 21 kolejkach

Po 21 kolejkach rozgrywek w Premier League, na prowadzeniu znajduje się Liverpool, który ma 48 punktów. Drugie miejsce zajmuje Manchester City, posiadający 43 punkty, jednak z jednym zaległym spotkaniem. Arsenal i Aston Villa zajmują odpowiednio trzecie i czwarte miejsce, mając identyczny dorobek punktowy co City. Tottenham plasuje się na piątej pozycji z 40 punktami, podczas gdy West Ham United zajmuje szóste miejsce, mając punktów 35. Siódme i ósme miejsce zajmują odpowiednio Brighton i Manchester United, obie drużyny posiadają po 32 punkty. Chelsea utrzymuje się na dziewiątej lokacie z 31 punktami. Dziesiąte miejsce należy do Newcastle United, z kolei jedenaste zajmuje Wolverhampton – obie drużyny zgromadziły po 29 punktów.

Zespół Bournemouth plasuje się na dwunastej pozycji z 25 punktami, mając jedno zaległe spotkanie do rozegrania. Trzynasty Fulham notuje o jeden punkt mniej. Brentford, z 22 punktami i zaległym meczem, zajmuje czternaste miejsce, natomiast Crystal Palace plasuje się na piętnastej lokacie z dorobkiem 21 punktów. Na szesnastej pozycji znajduje się Nottingham Forest z 20 punktami. Everton, który zgromadził 17 punktów, plasuje się na siedemnastym miejscu. Strefę spadkową zajmują Luton Town na osiemnastym miejscu z 16 punktami, Burnley na dziewiętnastym z 12 punktami, a ostatnią, dwudziestą pozycję zajmuje Sheffield United, który ma 10 punktów.

Ostatnie spotkania Chelsea

3 grudnia Chelsea odniosła zwycięstwo 3:2 na swoim boisku nad drużyną Brighton. Już trzy dni później, 6 grudnia, zespół doświadczył porażki 2:1 podczas wyjazdowej konfrontacji z Manchesterem United. Natomiast 10 grudnia Chelsea uległa 2:0 na wyjeździe z Evertonowi. 16 grudnia „The Blues” wygrali 2:0 na swoim obiekcie z drużyną Sheffield United. Następnie, 19 grudnia na Stamford Bridge, w ćwierćfinale Pucharu Ligi Angielskiej, po remisie 1:1 w dogrywce, Chelsea zwyciężyła w rzutach karnych 4:2 z Newcastle. 24 grudnia, Chelsea ponownie doznała porażki, tym razem 2:1 podczas wyjazdowego meczu z Wolverhampton. 27 grudnia to zwycięstwo na Stamford Bridge w „małych” derbach Londynu z Crystal Palace 2:1. Z kolei 30 grudnia, podczas wyjazdowego starcia z Luton Town, Chelsea odniosła zwycięstwo 2:3. 6 stycznia w trzeciej rundzie FA Cup Chelsea pewnie pokonała 4:0 drużynę Preston North End na Stamford Bridge. Niestety, 10 stycznia w pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Ligi Angielskiej, Chelsea uległa na wyjeździe Middlesbrough 1:0. Kolejne „małe” derby Londynu na Stamford Bridge odbyły się 13 stycznia, a tam „The Blues” zwyciężyli z Fulham 1:0. W rewanżowym meczu półfinałowym Pucharu Ligi Angielskiej, 23 stycznia, Chelsea pokonała u siebie Middlesbrough 6:1. Natomiast 26 stycznia, w pierwszym meczu czwartej rundy FA Cup, „The Blues” zremisowali bezbramkowo u siebie z Aston Villą.

Ostatnie spotkania Tottenhamu Hotspur

Tottenham Hotspur 3 grudnia zremisował 3:3 w wyjazdowym spotkaniu z Manchesterem City. 7 grudnia to „średnie” derby Londynu i porażka na Tottenham Hotspur Stadium z West Hamem 1:2. Porażkę tą „Koguty” odpracowały z nawiązką, zwyciężając 10 grudnie na swoim boisku 4:1 z Newcastle. 15 grudnia to wyjazdowe zwycięstwo 0:2 z Nottingham Forest. 23 grudnia „The Spurs” pokonali 2:1 Everton. 28 grudnia to porażka 4:2 na wyjeździe z Brighton. 31 grudnia Tottenham zwyciężył 3:1 z Bournemouth. 5 stycznia to z kolein wygrana u siebie w trzeciej rundzie FA Cup 1:0 z Burnley. 14 stycznia przyszedł remis 2:2 na wyjeździe z Manchesterm United. Natomiast 26 stycznia to porażka „Kogutów” u siebie 0:1 z Manchesterem City w czwartej rundzie FA Cup.

Mecz Manchester City vs Chelsea i nie tylko można obstawiać w Betcris!

Legalny polski bukmacher online Betcris umożliwia obstawianie wyników spotkań w ramach Premier League oraz innych lig piłkarskich. Betcris to także możliwość obstawiania zakładów w ramach innych dyscyplin sportowych. Warto jednak pamiętać, że uczestnictwo w zakładach bukmacherskich powinno być podejmowane z umiarem oraz świadomością, że stanowią one formę rozrywki, a nie zarobkowania.