efekty odchudzania po 40

Odchudzanie po czterdziestce – jak zacząć, co jeść i wiele więcej

Z wielu różnych względów warto zadbać o odpowiednią wagę po czterdziestce Na pewno dla każdego z nas liczy się głównie sylwetka, ale odchudzanie po 40. może nam dać także wiele profitów w kwestii zdrowia i ogólnego stanu organizmu. Chcąc zniwelować zaokrąglenia ciała w różnych miejscach, warto także mieć z tyłu głowy motywację w postaci poprawy ogólnego stanu zdrowia. Dzięki temu będziemy żyli dłużej, a jakość naszego życia się poprawi. Zatem jak schudnąć po 40? Czy w ogóle jest to możliwe?

Waga po czterdziestce – dlaczego tyjemy?

o tyciu po 40

Wiele osób zastanawia się co wpływa na sylwetkę osób po 40. Otóż okazuje się, że w największym stopniu wpływ na taki stan rzeczy wcale nie ma to, że wraz z wiekiem zwalnia metabolizm. Otóż dużą rolę w procesie tycia w tym wieku odgrywają złe nawyki żywieniowe. Na szczęście tycie można ograniczyć, a co więcej, jak najbardziej można schudnąć po 40. Wracając jednak do tycia, to oczywiście przyczyn, które powodują tycie jest znacznie więcej. Do nich należy na pewno zaliczyć:

  • nadwyżka kaloryczna,
  • mało aktywności fizycznej lub jej brak,
  • słabe nawodnienie organizmu,
  • zbyt mało snu lub zbyt mało jakościowego snu,
  • zaburzenia w rytmie dnia,
  • złe nawyki żywieniowe,
  • błędy w procesie odchudzania,
  • stresowy tryb życia,
  • zbyt duża ilość spożywanego alkoholu,
  • stosowanie używek jak np. papierosy.

Skuteczna dieta odchudzająca po 40.

Zdrowa dieta zdrową dietą, jednak musimy pamiętać o tym, że największy wpływ na to, czy będziemy w procesie tycia lub chudnięcia ma po prostu bilans kaloryczny. Jeśli będziemy na ujemnym bilansie kalorycznym, to waga będzie spadać. Z kolei jeśli będziemy na surplusie kalorycznym, to waga będzie wzrastać. Zaraz wymienimy sobie co warto jeść po czterdziestce, jednak pamiętajmy, że koniec końców liczy się całodzienny bilans kaloryczny. To on determinuje zachowanie organizmu.

zdjęcie diety odchudzającej

Jeśli chodzi o przykładowe składniki, posiłki i dania, które warto spożywać, to na pewno warto postawić na posiłki białkowe. Tutaj polecane są m.in. omlety białkowe, owsianka z białkiem, zdrowe obiady z mięsem lub zamiennikami mięsa, czy też po prostu ryby.

Oprócz tego warto wdrożyć do diety zielone rośliny, które regulują pracę jelit. Ponadto warto także jadać owoce jagodowe, które świetnie regulują gospodarkę cukrową i mogą być zastąpieniem słodyczy. Na pewno warto także co jakiś czas jadać orzechy, oliwki i pestki, które są świetnym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych. Nie zapominajmy także o witaminach z warzyw i owoców. Warto oczywiście także wdrożyć suplementy diety dla osób po 40., a tutaj warto polecić takie suplementy diety jak omega-3, kreatyna, witamina D3+K2 oraz ZMB.

Od czego zacząć odchudzanie po 40?

W momencie, gdy interesuje nas odchudzanie po 40, to warto przede wszystkim wykorzystać dźwignię w postaci aktywności fizycznej. Wiele osób zastanawia się jak odchudzić brzuch po 40, jednak prawda jest taka, że musimy zrzucić tłuszcz z całego ciała, a nie tylko z jednej partii. A do tego jest potrzebny jak już wiemy ujemny bilans kaloryczny, który można wytworzyć m.in. poprzez aktywność fizyczną. Lubisz jazdę na rowerze? A może od lat nie grałeś w tenisa, pomimo że kiedyś była to ulubiona aktywność fizyczna? Czas zatem do tego wrócić. A co jeśli nie lubię sportu i w ogóle nie mam żadnych zainteresowań z tym związanych? Nie przejmuj się, ponieważ spacer to również aktywność fizyczna, która generuje wydatek energetyczny i sprawia, że organizm może wejść w ujemny bilans kaloryczny.

Jak schudnąć po 40? Dodatkowe rady

Osoby, które chcą zadbać o swoje zdrowie i wygląd po czterdziestce, na pewno powinny z pokorą i spokojem podejść do tego tematu. W internecie znajdziemy metamorfozy odchudzanie po 40 osób, które osiągnęły spektakularne efekty. Jednak nie znamy ich historii oraz stylu ich życia, dlatego nie ma co porównywać się do osób trzecich. Warto skupić się na sobie, na swoim progresie i na swoim życiu. Jeśli interesuje nas rozsądne odchudzanie po 40 jadłospis jest ważny, jednak pamiętajmy, że przede wszystkim musimy także czerpać radość z życia. Co nam po kilku tygodniach trzymania rygorystycznej diety, gdy potem rzucimy to wszystko i wrócimy do starych nawyków żywieniowych? No właśnie…

Pamiętajmy, że dieta odchudzająca po 40 może dać nam możliwość jedzenia mniej zdrowych rzeczy oraz picia alkoholu. Wszystko musi być jednak zbalansowane. Dlatego musimy się skupić na rozsądnych wyborach dietetycznych, a także na wykorzystaniu dźwigni w postaci wykonywania aktywności fizycznej. Sport naprawdę jest świetny i może znacząco podnieść naszą jakość życia.

Odchudzanie po czterdziestce – podsumowanie

Odchudzanie po 40 jak najbardziej jest możliwe. Niektórym osobom przyjdzie to szybciej, a innym wolniej. Musimy jednak pamiętać o tym, aby zrobić to z głową. Nie rzucajmy się od razu na głęboką wodę. Warto w tym wszystkim zachować balans. Przede wszystkim wprowadźmy do diety zdrowe nawyki żywieniowe, a także zadbajmy o regularną aktywność fizyczną. Możemy także zacząć wspomaganie odchudzanie po 40 za pomocą suplementów diety takich jak odżywka białkowa, kreatyna oraz witaminy i minerały, które pomogą nam utrzymać dobre samopoczucie. Jeśli jednak dalej nie wiemy jak zacząć odchudzanie po 40, to na pewno dobrym pomysłem będą konsultacje z profesjonalnym dietetykiem lub renomowanym trenerem personalnym.