3 legendarne postacie Igrzysk Olimpijskich

Igrzyska olimpijskie to odbywająca się co 4 lata największa międzynarodowa impreza sportowa. Najlepsi sportowcy z każdego kraju walczą między sobą w wielu dyscyplinach o medale.

Krążek olimpijski to zwieńczenie wielu lat pracy i wyrzeczeń, a także marzenie każdego sportowca. Są tacy, którym udało się spełnić to marzenie wielokrotnie.

Poznaj 3 legendarnych sportowców Igrzysk Olimpijskich

Występujący na przestrzeni lat sportowcy zapisali się na kartach historii nie tylko poprzez medale, ale także tym, w jaki sposób je zdobywali.

Michael Phelps (USA)

Michael Phelps jest amerykańskim pływakiem i najbardziej utytułowanym sportowcem igrzysk olimpijskich. Ma na swoim koncie 28 medali w tym 23 złote, 3 srebrne i 2 brązowe. Jest wielokrotnym rekordzistą świata, a jego rekordu uważane są za niemożliwe do pobicia. W 2008 roku na igrzyskach w Pekinie zdobył 8 złotych medali, czym pobił rekord ilości zdobytych medali na jednych igrzyskach należący do Marka Spitza.

Steven Bradbury (Australia)

Steven Bradbury to australijski łyżwiarz, mistrz olimpijski w short tracku. Za zdobyciem złotego krążka olimpijskiego kryje się niesamowita historia. Problemy zdrowotne i wypadki, których łyżwiarz doznał podczas wyścigów, spowodowały, że zaczął jeździć ostrożnie.

Australijczyk nie był faworytem na zimowych igrzyskach olimpijskich w Salt Lake City, jednak awansował do półfinału, dzięki dyskwalifikacji jednego z zawodników. W trakcie wyścigu półfinałowego łyżwiarz trzymał się z tyłu stawki, licząc na błąd przeciwników.

Przeciwnicy przewrócili się podczas przepychanek, a Bradbury jako pierwszy przekroczył linię mety. Taktyka łyżwiarza w wyścigu finałowym nie zmieniła się, pozostawał on z tyłu licząc na błąd przeciwników. Taktyka australijczyka ponownie się sprawdziła i dzięki niej zdobył on złoty medal igrzysk olimpijskich.

W serwisie magazynsportowy.pl opublikowano artykuł o Steven’e Brandbury.

Łarysa Łatynina (Rosja)

Łarysa Łatynina uważana jest za jedną z najbardziej wybitnych gimnastyczek w historii. Jest ona wielokrotną multimedalistką olimpijską. W ogólnej klasyfikacji medalowej zajmuje drugie miejsce zaraz za Michaelem Phelpsem. Zdobyła łącznie 18 medali, w tym 9 złotych, 5 srebrnych i 4 brązowych.